Migrační úřad v Brémách nesmí rozhodovat o přidělování azylu. Může za to korupční skandál jeho šéfky

Německé ministerstvo vnitra zakázalo migračnímu úřadu v Brémách rozhodovat o žádostech o azyl. Ministr Horst Seehofer tak reaguje na korupční skandál. Ten vypukl v dubnu, kdy brémská prokuratura oznámila, že vyšetřuje kvůli podezření z korupce šest lidí včetně vedoucí brémského úřadu.

Brémy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Horst Seehofer (CSU) | Zdroj: Reuters

Ministr vnitra Seehofer řekl, že migrační úřad v Brémách vědomě porušoval předpisy. Bývalá vedoucí brémské pobočky podle obvinění v letech 2013 až 2016 udělila neoprávněně azyl asi 1200 žadatelů, většinou iráckých Jezídů, které řádně neprověřila.

Německá policie rozbila gang převaděčů. Migranty pašovali za 200 tisíc i přes Česko

Číst článek

Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF) teď prověří asi 18 tisíc kladně vyřízených žádostí z brémské pobočky od roku 2000.

„Nejsou žádné důkazy o tom, že by na jiných pobočkách Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky docházelo k záměrným manipulacím v rámci azylových řízení," ujistila ředitelka úřadu Jutta Cordtová.

Svobodná demokratická strana (FDP) a Alternativa pro Německo požadují, aby praktiky Spolkového úřadu pro migraci a uprchlíky vyšetřila parlamentní komise.

BAMF mezitím na dotaz listu Die Welt uvedl, že v prvním čtvrtletí vyřídil kladně 32 % žádostí o azyl. Loni to bylo asi 43 % a předloni 62 %. Počet žádostí o azyl se v posledních letech snížil: v roce 2016 jich bylo 696 tisíc, loni 603 tisíc a letos zatím 93 tisíc.

Helena Berková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme