Útočníci zlynčovali v Brémách muže považovaného za pedofila, v nemocnici bojoval o život

Skupina útočníků v Brémách na severu Německa zmlátila padesátiletého muže, kterého na základě televizní reportáže považovala za pedofila. Muž utrpěl těžká poranění a bojoval o život. Jeho zdravotní stav se mezitím zlepšil, napsal ve čtvrtek portál Die Norddeutsche. Útok vyšetřuje policie v Brémách, která v této souvislosti vyzvala veřejnost, aby nikdy nebrala spravedlnost do svých rukou.

Brémy (Německo) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto. | Foto: Reuters | Zdroj: Reuters

Incident odstartovala televizní reportáž, ve které se novinář snažil dostat do kontaktu s pedofily. Ve svém příspěvku natočil muže, jehož chování označil za podezřelé. Útočníci následně muže vyhledali a u něho doma jej zbili.

Policie v domě, kde se lynč odehrál, nikoho z pedofilního chování nepodezřívá, ale naopak pátrá kvůli pokusu o zabití po útočnících. Uvedla také, že nebude tolerovat, aby někdo bral spravedlnost do vlastních rukou. „Stíhat zločiny je úkolem prokuratury a policistů,“ zdůraznila.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme