Útočníci zlynčovali v Brémách muže považovaného za pedofila, v nemocnici bojoval o život

Skupina útočníků v Brémách na severu Německa zmlátila padesátiletého muže, kterého na základě televizní reportáže považovala za pedofila. Muž utrpěl těžká poranění a bojoval o život. Jeho zdravotní stav se mezitím zlepšil, napsal ve čtvrtek portál Die Norddeutsche. Útok vyšetřuje policie v Brémách, která v této souvislosti vyzvala veřejnost, aby nikdy nebrala spravedlnost do svých rukou.

Brémy (Německo) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto. | Zdroj: Reuters

Incident odstartovala televizní reportáž, ve které se novinář snažil dostat do kontaktu s pedofily. Ve svém příspěvku natočil muže, jehož chování označil za podezřelé. Útočníci následně muže vyhledali a u něho doma jej zbili.

Policie v domě, kde se lynč odehrál, nikoho z pedofilního chování nepodezřívá, ale naopak pátrá kvůli pokusu o zabití po útočnících. Uvedla také, že nebude tolerovat, aby někdo bral spravedlnost do vlastních rukou. „Stíhat zločiny je úkolem prokuratury a policistů,“ zdůraznila.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme