Německo po brexitu nebude vydávat své občany do Velké Británie. Obává se spolupráce v oblasti bezpečnosti

Německo varovalo, že okamžitě po brexitu zastaví vydávání svých občanů do Británie, a to i když odejde z Evropské unie na základě dohody. Oznámil to v neděli deník Financial Times s odvoláním na formální sdělení předložené minulý týden Německem Evropské komisi.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německo varovalo, že okamžitě po brexitu zastaví vydávání svých občanů do Británie. (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

‚Není to v zájmu žádné strany.‘ Podle Petříčka by v případě tvrdého brexitu kleslo české HDP až o procento

Číst článek

V citovaném sdělení Berlín uvádí obavy ohledně problémů, jimž budou Británie a EU po brexitu čelit při udržování vzájemné bezpečnostní spolupráce na současné úrovni.

Britská premiérka Theresa Mayová zároveň vyzvala v neděli konzervativní poslance, aby v národním zájmu překonali rozpory ohledně vystoupení země z Evropské unie. Podle agentury Reuters to napsala v dopise spolustraníkům v Dolní sněmovně.

Její kancelář oznámila, že premiérka se příští týden v Bruselu znovu k jednání o brexitu sejde s předsedou Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem. Datum jednání ale ještě nebylo oznámeno.

Británie má unii opustit 29. března. I přes opakovaná vyjednávání se zatím nepodařilo najít způsob vystoupení, s nímž by byl spokojen jak Londýn, tak Brusel.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejčtenější za posledních 24 hodin

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme