Německo bude podporovat Česko při předsednictví Evropské unii

České předsednictví Evropské unii může počítat s všemožnou pomocí sousedního Německa. Českého ministra zahraničí Karla Schwarzenberga o tom v Berlíně ujistil jeho resortní kolega Frank-Walter Steinmeier. Ten šéfovi české diplomacie předal Velký kříž Řádu za zásluhy, tedy nejvyšší německé vyznamenání.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

české předsednictví EU | Foto: Tomáš Pakosta

Frank-Walter Steinmeier označil předsednictví za "obrovskou výzvu, která stojí před českou vládou. Podle šéfa německé diplomacie bude jeho země Českou republiku od prvního dne maximálně podporovat.

Steinmeier svému českému protějšku s úsměvem řekl, že "pokud by i to bylo málo, může Karel Schwarzenberg kdykoli zavolat a pomoc se ještě zintenzívní."

Spolkový ministr zahraničí také připomněl: "V Německu si ještě dobře pamatujeme naše předsednictví v první polovině roku 2007. I my jsme potřebovali zkušenosti a pomoc jiných zemí, abychom do rozjetého vlaku předsednictví naskočili. To samé jsem přislíbil svému českému kolegovi. On tu pomoc nebude potřebovat, tím jsem si jistý. Ale kde půjde o velkou "odpovědnost pro Evropu, tak můžeme a chceme být nápomocni."

Jiří Hošek, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme