Německo čeká podle kancléřky Merkelové obtížnější rok

Rok 2012 bude mnohem obtížnější než ten letošní, prohlásila německá kancléřka Angela Merkelová v novoročním projevu. Zároveň vyzvala Evropany k soudržnosti, protože jedině tak podle ní může přežít jednotná evropská měna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kancléřka Angela Merkelová obhajovala plán na záchranu eura před poslanci Spolkového sněmu | Foto: ČTK

Německo čelí podle kancléřky velkým výzvám. Příští rok bude obtížnější, uvedla Angela Merkelová s ohledem na problémy eura a hospodářskou krizi.

„Přesto je sjednocená Evropa historickým darem. Půl století míru, svoboda, dodržování lidských práv a demokracie jsou hodnoty, které jsou nesmírně důležité. A bude-li Evropa spolupracovat lépe než dosud, bude nakonec silnější než před vypuknutím krize,“ Merkelová v předtočeném novoročním projevu, který německé televize odvysílají až dnes večer.

Podle průzkumu, který ve čtvrtek zveřejnil institut Allensbach, se 49 procent Němců dívá na roku 2012 s optimismem. Pesimistických je jenom 17 procent obyvatel a ke skeptikům se řadí 26 procent.

Klára Stejskalová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme