‚Byl to hloupý nápad.‘ Německý soud udělil podmínku muži, který vezl z Česka vůz plný zbraní

Soud v Drážďanech v úterý vyměřil dvouletý podmíněný trest muži z Nizozemska, kterého v červnu policie přistihla, když se v obytném voze snažil převézt zbraně získané v Česku. Auto jimi bylo zcela zaplněné, informoval portál tag24.de. Muž po zatčení spolupracoval.

Drážďany Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německý soud udělil podmíněný trest Nizozemci, jenž z Česka vezl vůz plný zbraní (ilustrační foto) | Foto: Anna Kottová | Zdroj: Český rozhlas

Muž u soudu vypověděl, že pro známého měl v Česku opatřit „pár“ zbraní. Jako odměnu měl slíbených 1500 eur, tedy asi 38 500 korun, a to, že smí zadarmo používat obytný vůz.

Německý senior odešel od soudu s podmínkou a pokutou. Měl doma tank, protiletadlové dělo i torpédo

Číst článek

„Byl to hloupý nápad, nedokážu to vysvětlit,“ řekl muž, který dosud nebyl odsouzen, ale měl v trestním rejstříku jedenáct záznamů kvůli drobným přečinům.

V červnu vyjel z Nizozemska přes Německo a Polsko do Česka. V garáži u ostravské čtvrti Bartovice mu „dodavatel“ v garáži předal 15 kulometů, 50 pistolí, munici, 48 zásobníků a další součásti zbraní.

Případ ovšem mezitím začala vyšetřovat nizozemská policie a čeští policisté podle portálu tag24.de sledovali předání zbraní a na muže upozornil kolegy v Sasku, kteří ho pak zastavili a zadrželi.

Muž po zatčení spolupracoval, díky čemuž policisté zatkli další lidi v Česku, na Slovensku, v Belgii a Nizozemsku. Zabavili také další zbraně.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme