Počet nových případů covidu se v Německu zvýšil během týdne skoro o polovinu

Denní počet nových případů koronaviru se v Německu během týdne zvýšil téměř o polovinu. Podle úterních údajů Institutu Roberta Kocha (RKI) za posledních 24 hodin v Německu přibylo 10 700 případů infekce, před týdnem to bylo 6700. Naočkovány jsou proti covidu-19 v Německu dvě třetiny obyvatelstva, uvedla agentura DPA.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Očkování ve speciálně upraveném Vakcinačním expresu, který projíždí německým Frankfurtem | Foto: Kai Pfaffenbach | Zdroj: Reuters

Dále stoupá také ukazatel počtu nových případů infekce za posledních sedm dní na 100 000 obyvatel. Ten v úterý činil 113 případů, před týdnem to bylo 75.

Od začátku epidemie se v Německu, kde žije 83 milionů lidí, nákaza prokázala u 4,8 milionu z nich. V souvislosti s nemocí covid-19 zemřelo 95 245 lidí, z toho 128 za posledních 24 hodin.

‚Exploze pandemie‘ v Polsku či plnění nemocnic na Slovensku. Covid sílí i v okolních zemích

Číst článek

Podle RKI jsou v Německu očkovány proti covidu dvě třetiny obyvatelstva. Proočkovanost mezi dospělými dosahuje 75 procent a mezi lidmi ve věku 12 až 17 let zhruba 40 procent. Očkování nezletilých ale začalo výrazně později než v případě dospělých.

Každý den je v Německo podáno zhruba 125 000 dávek vakcíny. Zhruba čtvrtinu z nich tvoří přeočkování.

Ačkoli se počty případů infekce zvyšují, německé nemocnice dosud zátěž zvládají. Podle lékařské asociace Divi se ale od začátku roku počet dostupných lůžek na jednotkách intenzivní péče snížil o 4000, což je počet srovnatelný s celkovou kapacitou v ČR.

V Německu bylo v říjnu aktivních 22 200 lůžek s intenzivní péčí. Za úbytek může především nedostatek personálu. Mnoho zdravotních sester po nejakutnější fázi pandemie buď odešla z německých nemocnic, nebo si snížila úvazek. Německo dlouhodobě vykazovalo ve srovnání s dalšími zeměmi Evropské unie velmi nadprůměrnou kapacitu oddělení s intenzivní péčí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme