Německo hlásí za středu 5638 nakažených koronavirem. V zemi nadále stoupá týdenní incidence

Počty nakažených nemocí covid-19 v Německu nadále stoupají, za poslední den zdravotnické úřady nahlásily 5638 nových případů. Vyplývá to ze statistik Institutu Roberta Kocha. Minulý čtvrtek Berlín ohlásil 3539 nakažených, informovala ve čtvrtek tisková agentura DPA.

Berlín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kritika a pochybnosti, zda přijatá opatření nebyla příliš přehnaná, se ozývaly v Německu, stejně jako jinde, i v minulých týdnech. Ilustrační foto

Počet nakažených v Německu oproti minulému týdnu opět stoupl | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Sedmidenní incidence, tedy počet nakažených na 100 000 obyvatel za poslední týden, dále roste. Nyní je na hodnotě 27,6, o den dříve to bylo 25,1 a před týdnem to bylo 19,4.

Francouzi se povinnosti držet covid pas nezbavili. Od pondělí se jím musí prokazovat ve vlacích či barech

Číst článek

Výrazně nejvyšší počty nakažených v přepočtu na obyvatele má za poslední týden Hamburk, kde je v průměru 63,6 případu na 100 000 obyvatel. Incidence je v Německu jedním z údajů, na jehož základě tamní úřady rozhodují o koronavirových opatřeních.

Za poslední den v Německu, jenž má 83 milionů obyvatel, zemřelo 17 lidí, kteří se infikovali koronavirem. Celková bilance od začátku pandemie je 91 834 úmrtí, 3,8 milionu lidí se již nemocí nakazilo a více než 3,6 milionu se již uzdravilo.

Kancléřka Angela Merkelová v úterý po jednání s premiéry spolkových zemí uvedla, že při týdenním průměru 35 nových případů koronaviru na 100 000 obyvatel nebude již tento měsíc možné posedět v interiérech restaurací či navštívit kadeřnictví. Zároveň však vyloučila přísnější karanténní uzávěru, podle ní nynější epidemická situace neospravedlňuje omezení základních práv očkovaných.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme