Němečtí policisté se dál snaží zabránit v závodech luxusních vozů, účastníky pouští po intervalech

Německá policie se snaží účastníkům akce Eurorally zabránit v dalším závodění poté, co ve čtvrtek stáhla z provozu na dálniční odpočívadlo přes 120 luxusních sportovních aut. Ta se hnala po dálnici na severu Německa rychlostí až 250 kilometrů v hodině. Podle itineráře zveřejněného na webových stránkách Eurorally mají dorazit v sobotu do Prahy.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Závodu se účastní majitelé luxusních aut jako je třeba Porsche (ilustrační foto) | Foto: Martin Sznapka, magazín Speed

Policie v pátek vozidla z odpočívadla Fuchsberg na dálnici A20 mezi baltskými přístavními městy Wismarem a Rostockem vypouští jen v malých skupinkách a s hodinovými časovými odstupy, aby se nemohla zase začít stíhat, informuje internetový portál wdr.de.

Německá policie zadržela na dálnici na sto příliš rychlých luxusních aut. Ilegální závod míří i do Prahy

Číst článek

Sotva se na cestu vydala první část aut, policie ji opět zastavila a kontrolovala, zda na nich nejsou nepovolené tuningové díly.

Ačkoliv pořadatelé Eurorally na internetových stránkách tvrdí, že to není soutěž, německá policie zahájila vyšetřování, zda nejde o nepovolený závod a zda tato akce nepředstavuje ohrožení silničního provozu.

Podle itineráře měli řidiči luxusních aut, jako jsou Lamborghini, Porsche a Ferrari, v pátek dojet do Legnice (Lehnice) na jihozápadě Polska a odtud v sobotu pokračovat do Prahy. Na jiném místě webové stránky se píše o 5. květnu, tedy o neděli jako dnu, kdy budou účastníci v české metropoli.

V jednom z klubů v centru nedaleko Václavského náměstí mají na sobotní večer naplánovanou závěrečnou party s vyhlášením vítězů. Akce začala ve středu v norské metropoli Oslu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme