‚Tady není místo pro nacisty.‘ V Německu protestovaly tisíce lidí proti rasismu

Tisíce lidí v sobotu v několika německých městech demonstrovaly proti rasismu a krajní pravici. Jenom v Berlíně se do odpoledního pochodu proti rasismu, organizovaného spolkem Aufstehen gegen Rassismus (Povstaňme proti rasismu) zapojilo podle pořadatelů na 2500 osob, informovala agentura DPA.

Tento článek je více než rok starý.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Protest proti rasismu (ilustrační foto)

Protest proti rasismu (ilustrační foto) | Foto: Simon Dawson | Zdroj: Reuters

Na transparentech účastníků berlínské demonstrace byly slogany jako Rasismus není alternativa nebo Tady není místo pro nacisty. Lidé podepisovali výzvu k demonstracím, iniciovanou Zelenými, stranou Levice, vládní sociální demokracií (SPD) a Německým muslimským centrem v Berlíně.

Demonstrace proti rasismu se v sobotu uskutečnily také v Kolíně nad Rýnem, Eisenachu a Frankfurtu nad Mohanem a další byly ohlášeny v Cáchách, Saské Kamenici (Chemnitzu), Essenu a Hamburku.

Today we march in solidarity with all those across the globe standing up to racist and fascist movements. We march in cities across the world and we will not stop until racism, fascism, Islamophobia & antisemitism are defeated.
#WorldAgainstRacism

14:17 – 16. 03. 2019

79 99

Akce proti rasismu se od 10. do 23. března při příležitosti Mezinárodních týdnů proti rasismu konají po celém světě. V Německu je protest namířen především proti parlamentní straně Alternativa pro Německo, která je podle organizátorů protestů „sběrnou nádrží“ pravicových extremistů.

Účastníci demonstrace v německém hlavním městě v sobotu rovněž drželi minutu ticha za oběti pátečního atentátu na dvě mešity v novozélandském Christchurchi s 49 mrtvými a desítkami zraněných.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme