‚Rasismus není alternativa.‘ V Drážďanech se na demonstraci za toleranci sešlo 20 tisíc lidí

V centru Drážďan se v sobotu brzy odpoledne k plánované protirasistické demonstraci za toleranci sešlo zatím až 20 tisíc lidí, kteří vytvořili manifestační průvod. „Konec nenávisti a poštvávání“, „Rasismus není alternativa“ nebo „Není tu místo pro nácky“, stálo na transparentech. Informovala o tom agentura DPA.

Drážďany Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sobotní akce, kterou organizuje sdružení #Unteilbar (Nerozdělitelně) se koná týden před regionálními volbami ve spolkových zemích Sasko a Braniborsko.

Drážďanská demonstrace má celoněmecký charakter. Dorazil na ni například německý ministr financí, sociální demokrat (SPD) Olaf Scholz nebo spolupředsedové krajně levicové strany Levice Bernd Riexinger a Katja Kippingová.

Řečníci z jednotlivých iniciativ, uměleckých institucí či odborových organizací na Altmarktu, jednom z hlavních drážďanských náměstí, agitovali za otevřenou, svobodnou a solidární společnost.

Drážďanský soud poslal do vězení na 9,5 roku muže, který v Chemnitzu ubodal Němce

Číst článek

Spolek Unteilbar dokázal už loni v říjnu svolat více než 250 tisíc lidí na demonstraci do Berlína. Bylo to jen několik měsíců poté, co se v ulicích východoněmeckých měst odehrály xenofobní incidenty v reakci na ubodání Němce v Chemnitzu (Saské Kamenici). Ve čtvrtek byl za útok poslán 23letý Syřan na devět a půl roku do vězení. Hlavní podezřelý, mladý Iráčan, je stále na útěku.

Východní Německo je baštou krajní pravice v čele s protiimigrační Alternativou pro Německo (AfD), která se v roce 2017 dostala do Spolkového sněmu a je nyní nejsilnější opoziční stranou. Podle průzkumů by AfD mohla příští neděli zemské volby v Braniborsku i vyhrát.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme