‚Rasismus není alternativa.‘ V Drážďanech se na demonstraci za toleranci sešlo 20 tisíc lidí

V centru Drážďan se v sobotu brzy odpoledne k plánované protirasistické demonstraci za toleranci sešlo zatím až 20 tisíc lidí, kteří vytvořili manifestační průvod. „Konec nenávisti a poštvávání“, „Rasismus není alternativa“ nebo „Není tu místo pro nácky“, stálo na transparentech. Informovala o tom agentura DPA.

Drážďany Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sobotní akce, kterou organizuje sdružení #Unteilbar (Nerozdělitelně) se koná týden před regionálními volbami ve spolkových zemích Sasko a Braniborsko.

Drážďanská demonstrace má celoněmecký charakter. Dorazil na ni například německý ministr financí, sociální demokrat (SPD) Olaf Scholz nebo spolupředsedové krajně levicové strany Levice Bernd Riexinger a Katja Kippingová.

Řečníci z jednotlivých iniciativ, uměleckých institucí či odborových organizací na Altmarktu, jednom z hlavních drážďanských náměstí, agitovali za otevřenou, svobodnou a solidární společnost.

Drážďanský soud poslal do vězení na 9,5 roku muže, který v Chemnitzu ubodal Němce

Číst článek

Spolek Unteilbar dokázal už loni v říjnu svolat více než 250 tisíc lidí na demonstraci do Berlína. Bylo to jen několik měsíců poté, co se v ulicích východoněmeckých měst odehrály xenofobní incidenty v reakci na ubodání Němce v Chemnitzu (Saské Kamenici). Ve čtvrtek byl za útok poslán 23letý Syřan na devět a půl roku do vězení. Hlavní podezřelý, mladý Iráčan, je stále na útěku.

Východní Německo je baštou krajní pravice v čele s protiimigrační Alternativou pro Německo (AfD), která se v roce 2017 dostala do Spolkového sněmu a je nyní nejsilnější opoziční stranou. Podle průzkumů by AfD mohla příští neděli zemské volby v Braniborsku i vyhrát.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme