Německá policie nalezla po 9 letech zločince podle DNA z nakousnuté klobásy. Trestu nejspíš unikne

Německá policie tvrdí, že vyřešila devět let starý případ vloupání podle DNA nalezené na kousku klobásy. Odpovídající vzorky totiž nedávno odebrali jejich francouzští kolegové třicetiletému muži albánského původu, jehož zatkli za nesouvisející zločin, píše agentura AP.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá policie tvrdí, že vyřešila devět let starý případ vloupaní podle DNA nalezené na kousku klobásy (ilustrační foto) | Zdroj: Pixabay

Policisté vyšetřovali před devíti lety sérii vloupání v západoněmeckém městě Gevelsberg. Zločince se jim chytit nepodařilo, na jednom z míst činu však nalezli nakousnutou klobásu, která patřila oběti vloupání.

Německá vláda kvůli podezření z podvodu pozastavila vyplácení podpor firmám. Podniky volají po obnově

Číst článek

Odebrali z ní vzorky DNA a vložili je do mezinárodní policejní databáze, která však neukázala žádnou shodu. Německým policistům se případ nepodařilo vyřešit a nakonec jej odložili.

Nový vývoj dlouho zapomenuté kauzy přišel poté, co ve Francii nedávno zadrželi muže podezřelého ze spáchání násilného zločinu. Po vložení jeho vzorků do databáze systém upozornil německé policisty, že jeho DNA odpovídá té, kterou policisté odebrali před devíti lety z klobásy.

Podezřelý je podle AP nyní na svobodě a zdá se, že případnému trestu za vloupání unikne. U zločinu již totiž vypršela promlčecí lhůta, a francouzské úřady tak zřejmě nevyhoví žádosti svých kolegů o vydání podezřelého do Německa.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme