V Dortmundu se našly nevybuchlé pumy z druhé světové války. Pyrotechnici evakuovali 14 tisíc obyvatel

Pyrotechnici v neděli v Dortmundu zneškodnili dvě nevybuchlé letecké pumy z druhé světové války. Našly se v hustě obydlené oblasti, své domovy proto muselo opustit kolem 14 tisíc lidí. Krátce před 16.00 experti zlikvidovali první z bomb a následně i druhou, takže se lidé mohli začít vracet domů, uvedla agentura DPA.

Dortmund (Německo) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pyrotechnici v Dortmundu zneškodnili bombu z druhé světové války. | Foto: Henning Kaiser | Zdroj: ČTK / AP

Na dobu likvidace pum byl zastaven provoz vlaků. Z bezpečnostních důvodů bylo uzavřeno hlavní vlakové nádraží, dálkové spoje proto jezdily odklonem.

Evakuace obyvatel se podle reportérky DPA uskutečnila hladce a pokojně. Obyvatelé dotčených domů je měli opustit do osmi hodin ráno, mnozí už ale tou dobou ve svých bytech nebyli.

Obě nalezené letecké pumy ležely v blízkosti dvou nemocnic. Už v sobotu proto pacienty hospitalizované v těchto zařízeních převezly sanitky na jiné kliniky.

Původně existovalo podezření, že nevybuchlé pumy by mohly být čtyři. V dalších dvou případech se ale podezření nepotvrdilo, na příslušných místech se nenašly, uvedla DPA.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme