Německo: druhý případ BSE

Německé úřady oznámily druhý potvrzený případ takzvané nemoci šílených krav, která byla tentokrát zjištěna na jihozápadě sousední spolkové země Bavorska. Mají zároveň podezření na dva další případy v bavorském regionu Horní Falce, který přiléhá k západním Čechám.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poté, co zprávy o šíření bovinní spongiformní encelofatie (BSE) v minulosti přicházely hlavně z Británie a Francie, zaznamenalo Německo poprvé toto nebezpečné onemocnění hovězího skotu letos 24. listopadu u jedné krávy v nejsevernější spolkové zemi Šlesvicku-Holštýnsku. Od 6. prosince pak zavedlo zrychlené testy na BSE u porážených zvířat starších 30 měsíců.

Pozitivní nález u krávy z jižního Bavorska dnes potvrdil Spolkový výzkumný ústav virových onemocnění zvířat v Tübingenu. V případě dvou dalších podezření z Horní Falce se ještě musejí provést opakované kontrolní testy, jejichž výsledky mají být známy v nejbližších dnech. Jeden z podezřelých vzorků byl odebrán od zvířete chovaného v příhraničním okrese Cham a poraženého v pátek ve městě Furth im Wald. Druhý pak pochází z okresu Neumarkt jihovýchodně od Norimberka.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme