Muž, který ve Frankfurtu strčil osmiletého chlapce pod vlak, skončil v psychiatrické léčebně

Muže, který před měsícem shodil na hlavním nádraží ve Frankfurtu nad Mohanem pod přijíždějící vlak osmiletého chlapce, převezli do psychiatrické léčebny. Informovala o tom ve čtvrtek agentura DPA s odvoláním na prohlášení státního zastupitelství, podle kterého je muž pro okolí nebezpečný.

Frankfurt nad Mohanem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policista hlídkuje na nádraží ve Frankfurtu nad Mohanem | Zdroj: Reuters

Státní zastupitelství ve Frankfurtu nad Mohanem ve čtvrtek uvedlo, že byl zatykač na čtyřicetiletého Eritrejce změněn na rozhodnutí o jeho umístění do psychiatrické léčebny.

Kdo je muž, který v pondělí shodil ženu s dítětem do kolejiště? Eritrejec žil ve Švýcarsku a má tři děti

Číst článek

Podle posudku, který vypracoval lékař minulý týden, trpí muž „onemocněním ze schizofrenního spektra, na základě současného stavu poznání nejspíše paranoidní schizofrenií“.

Převezení na psychiatrii je podle odborníka nutné, neboť se lze obávat, že by se muž i v budoucnosti mohl dopouštět „závažných protiprávních činů“.

Přesně před měsícem shodil 40letý muž z Eritreje, který dlouhodobě žil ve Švýcarsku a požíval zde azyl, na hlavním nádraží ve Frankfurtu nad Mohanem pod přijíždějící vlak osmiletého chlapce a jeho matku. Ženě se v poslední chvíli podařilo vyváznout bez vážnějších zranění, hocha ale vlak zabil. Kromě matky se synem napadl muž také starší ženu, která ale nespadla do kolejiště.

Německý ministr vnitra Horst Seehofer v reakci na případ oznámil, že chce vyslat více policistů do ulic a zavést technická opatření pro zlepšení bezpečnosti na nádražích. Zdůraznil tehdy, že Eritrejec žil ve Švýcarsku legálně a legálně přijel i do Německa, a není proto důvod vyvodit z případu nějaké důsledky v oblasti imigrační a pobytové politiky.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme