Německo sužuje sníh a ledovka. Letiště ve Frankfurtu zrušilo 170 spojů, omezení se dotklo i Prahy

Desítky letů zrušilo v pondělí kvůli vydatnému sněžení letiště ve Frankfurtu nad Mohanem. S odvoláním na mluvčího největšího německého letiště o tom informovala agentura DPA. Omezení se týká i spojení s Prahou. Naopak na německé železnici se zatím příchod zimy nijak neprojevil: vlaky po celé zemi jezdí bez omezení.

Berlín / Vídeň / Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silnice v okolí německého Frankfurtu v pondělí ráno | Foto: Michael Probst | Zdroj: ČTK/AP

Frankfurtské letiště odvolalo zhruba 170 letů a řada dalších letadel nemohla v největším vzdušném přístavu v Německu přistát a musela být přesměrována jinam. Omezení se dotkla především vnitrostátních linek do Berlína, Mnichova a Hamburku, ale také letů do Vídně, Dublinu či Varšavy, informovala agentura DPA.

Až do pondělního rána se v Čechách bude tvořit náledí. Policisté varují před cestou po D1

Číst článek

Podle stránek pražského Letiště Václava Havla byly zrušeny i dva spoje do české metropole s příletem v 10.00 a 13.50. Spoj s časem přistání v 10.25 měl už v 09.30 plánované zpoždění. Zrušen byl také jeden ranní spoj z Prahy do Frankfurtu s odletem v 06.50.

Situace by se podle mluvčího frankfurtského letiště měla uklidnit kolem poledne. Podle agentury DPA byla navzdory dopravním komplikacím situace v terminálech největšího dopravního uzlu v Německu ráno klidná.

Kromě sněžení ve středním Německu některým pasažérům v pondělí zkomplikoval cestu také rozsáhlý výpadek proudu na letišti v americké Atlantě, kvůli kterému bylo zrušeno i několik letů z Frankfurtu nad Mohanem.

Vlaky jedou

Na rozdíl od letecké dopravy příchod zimy zatím nezpůsobil žádné větší komplikace německé železnici. „Samozřejmě sem tam někde zamrzly dveře," uvedl mluvčí Německých drah (DB), podle kterého ale vyjma těchto maličkostí po celém Německu vlaky jezdí podle jízdních řádů. Kvůli ledovce v pondělí na silnice nevyrazilo pouze několik autobusů, které DB provozují v jižní části spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko.

Británii i Německo ochromil sníh. Stovky letů byly zrušeny, další nabraly veliká zpoždění

Číst článek

Náledí bylo v Německu příčinou už několika dopravních nehod, například nedaleko Koblence ve spolkové zemi Porýní-Falc se srazilo pět kamionů a několik osobních aut. Ledovka zkomplikovala dopravu také ve středoněmeckém Hesensku.

Zimní počasí způsobilo problémy také na rakouských silnicích. Dočasně zcela uzavřen byl v pondělí ráno jeden jízdní pruh dálnice A1 spojující Linec s Vídní. Problémy s jízdou měly především kamiony. Situace by se měla podle rakouského automotoklubu ÖAMTC zlepšit kolem poledne.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme