Pyrotechnici ve Frankfurtu zneškodnili bombu z války, 16 tisíc evakuovaných se může vrátit domů

Pyrotechnici ve Frankfurtu zneškodnili bombu z druhé světové války. Informoval o tom list Frankufurter Rundschau. Půltunová letecká bomba se našla koncem června na staveništi na východě města. Přentutí roznětek vodním paprskem trvalo pyrotechnikům asi dvě hodiny.

Frankfurt nad Mohanem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pyrotechnici neplánují kontrolovaný odpal bomby, uvedla německá média. | Zdroj: Reuters

Policisté dopoledne i za použití termokamer kontrolovali, zda ve vyklizené oblasti nezůstali žádní lidé. Trvalo jim to déle, než se původně očekávalo.

Ve Frankfurtu evakuují kvůli letecké bombě z druhé světové války přes 16 tisíc lidí

Číst článek

Bomba o hmotnosti 500 kilogramů, kterou za druhé světové války nad Frankfurtem shodilo americké letectvo. 

Šéf pyrotechniků René Bennert před zásahem pro server Hessenschau uvedl, že zneškodnění této bomby není jednoduché. Pyrotechnici musejí vodním paprskem odříznout dvojici roznětek a ty samostatně zlikvidovat. Jejich práci navíc zkomplikovalo to, že bomba leží v zemi kolmo a k roznětkám se nedá snadno dostat. 

I 74 let po skončení druhé světové války se nejen v Německu nacházejí nevybuchlé bomby. Největší evakuaci v poválečných dějinách Německo zažilo předloni v září, kdy kvůli nálezu více než tunové bomby v areálu frankfurtské univerzity muselo domovy opustit více než 60 000 lidí. Frankfurt má 700 000 obyvatel.

Kateřina Schmiedová, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme