Němečtí policisté zřejmě zmařili přípravu atentátu na západě země, zatkli tři muže

Německá policie zatkla tři muže podezřelé z přípravy teroristického útoku. Oznámilo to v úterý státní zastupitelství ve Frankfurtu nad Mohanem. Skupina podle vyšetřovatelů sympatizovala s takzvaným Islámským státem.

Frankfurt nad Mohanem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá policie. Ilustrační foto. | Zdroj: Reuters

Dva Turci a Němec původem ze Severní Makedonie si už opatřili výbušniny a na internetu se pokoušeli sehnat i střelné zbraně. Svým známým opakovaně řekli, že se považují za stoupence samozvaného chalífátu.

‚Turecko není hotelem pro bojovníky Islámského státu.‘ Ankara začala s deportacemi válečných zajatců

Číst článek

Skupina chystala útok někde v okolí Frankfurtu, úřady ale víc podrobností neuvedly. Hessenská policie v úterý provedla rozsáhlou razii, do které zapojila na 170 lidí. Při prohlídkách ve městě Offenbach našla řadu usvědčujících důkazů, včetně součástek na sestrojení bomby.

Všichni tři podezřelí podle úřadů v minulosti před svědky uvedli, že přísahali věrnost Islámskému státu. Podle prokurátorky Nadji Niesenové měli v úmyslu zabít co nejvíce „nevěřících“.

Policie v bytě Němce našla různé chemické látky a zařízení. Další dva zatčení jsou turečtí občané ve věku 21 a 22 let.

Václav Jabůrek, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme