Česko, Švýcarsko a Polsko. Německo prodlužuje hraniční kontroly o dalších deset dní

Německo prodlužuje hraniční kontroly s Českou republikou, Polskem a Švýcarskem do 15. prosince. V pondělí to na vládní tiskové konferenci v Berlíně řekl mluvčí spolkového ministerstva vnitra Maximilian Kall. Kontroly, které spolková ministryně vnitra Nancy Faeserová dočasně obnovila 16. října ve snaze omezit nelegální migraci, mluvčí označil za účinné a úspěšné opatření.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německo prodlouží hraniční kontroly s Českou republikou, Polskem a Švýcarskem nejméně o 20 dní

Německo prodlužuje hraniční kontroly o dalších 10 dní | Zdroj: Reuters

„Kontroly ohlašujeme (u Evropské komise) do 15. prosince,“ řekl Kall o opatřeních na hranici s Českem, Polskem a Švýcarskem. Německo tak v ostraze hranic bude pokračovat dalších deset dní. Poslední prodloužení, které Faeserová ohlásila na 20 dní, v pondělí končí. „Je to úspěšné a fungující opatření, ve kterém nyní musíme pokračovat,“ poznamenal Kall.

Německé hraniční kontroly se opět prodlouží o 20 dní. Zrušeny budou, až se zlepší situace kolem migrace

Číst článek

Zároveň nevyloučil, že Německo bude muset v kontrolách pokračovat i po tomto datu, zejména pak na německo-polské hranici. Dlouhodobé hraniční kontroly provádí Německo již na hranicích s Rakouskem, toto opatření zavedlo už v roce 2015.

Německý kancléř Olaf Scholz se na počátku listopadu s premiéry spolkových zemí dohodl, že kontroly na hranicích s Českem, Polskem, Rakouskem a Švýcarskem zůstanou, protože ostraha vnějších hranic Evropské unie je neúčinná. Možný termín ukončení kancléř nezmínil, na tiskové konferenci tehdy ale hovořil o potřebě pokračovat v ostraze německých hranic po delší dobu. 

Kontroly nejsou plošné po celé délce německých hranic, ale pouze na vybraných místech. V případě pomezí s Českem hlídkuje německá policie mimo jiné na dálnici mezi Prahou a Drážďany.

V Německu letos do konce září požádalo o azyl přes 250 000 lidí, což je více než za celý loňský rok. Očekává se, že do konce roku počet azylových žádostí dosáhne 300 000.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme