Německo i Polsko sevřel sníh. Nejezdí vlaky, lidé nemají elektřinu

Extrémní přívaly sněhu dál trápí i sousední Německo, Polsko nebo Slovensko. I když se situace uklidňuje, například na německém ostrově Fehmarn zůstávají některé obce stále odříznuté od světa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlak Německých drah uvízl u Anklamu | Zdroj: ČTK

Na severu Německa stále trvá kalamitní stav. Hasiči dál vyprošťují na přímořské dálnici A20 několik po střechu zavátých aut, která tam uvízla o víkendu.

Přehrát

00:00 / 00:00

O situaci v Německu informoval zpravodaj ČRo Jiří Hošek

Uzavřená je i řada městských obchvatů. Záchranářům alespoň ulehčuje situaci to, že prakticky ustal silný vítr, který vytvářel až dvoumetrové závěje.

S výpadky a značným zpožděním musejí počítat cestující na železnici. Problémy stále přetrvávají i na spojnici Berlín - Greifswald - Stralsund.

Masy sněhu dělají vrásky na čele taky vodohospodářům, kteří při prudké oblevě předpovídají dramatický vzestup hladiny Labe.

V Polsku je bez proudu 100 tisíc domácností

Na jihu Polska kvůli kalamitě zůstává bez elektřiny přes sto tisíc domácností. Dodávky se daří obnovovat jen velmi těžce, protože jen co energetici poruchy na vedení odstraní, nánosy sněhu a námrazy způsobí další.

Přehrát

00:00 / 00:00

O situaci v Polsku informoval zpravodaj České televize Miroslav Karas

V železniční dopravě panuje chaos, zrušeno bylo jen dnes na 60 regionálních spojů a čtyři vlaky InterCity. Výjimku není to, že soupravy stojí pět hodin v poli, zvláště v okolí města Czestochowa, kde je velký dopravní uzel.

Zpoždění dosahují rekordních délek, zejména na trasách k Baltskému moři. Od nedělního rána do metropole Varšavy nepřijel žádný vlakový spoj z Krakova. Železničáři očekávají zlepšení situace nejdříve v úterý večer.

Jiří Hošek, Miroslav Karas, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme