Německý soud uložil desetiletý trest exčlence Islámského státu. Nechala zemřít pětiletou holčičku

Německý soud v pondělí poslal na deset let do vězení Jennifer Wenischovou, bývalou členku teroristické organizace Islámský stát. Žena čelila obžalobě, že nechala v Iráku zemřít žízní pětiletou jezídskou holčičku. Informovala o tom agentura DPA. Státní zástupci žádali, aby byla žena odsouzena na doživotí za vraždu a válečný zločin.

Mnichov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Státní zástupci žádali, aby byla žena odsouzena na doživotí za vraždu a válečný zločin (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Třicetiletá Wenischová, která pochází z Dolního Saska, byla odsouzena za činy, které se odehrály v Iráku, kde působila v řadách teroristické organizace Islámský stát. Její tehdejší manžel přivázal na řetěz pětiletou jezídskou holčičku a nechal ji umřít žízní.

Podle soudu žena nic neučinila, aby dívku zachránila. Pár také využíval matku dívky jako domácí otrokyni.

Brit se přiznal ke členství v Islámském státu. Byl členem skupiny ‚Beatles‘, která mučila Američany

Číst článek

Soud ženu uznal vinnou z členství v teroristické organizaci v zahraničí, z účasti na pokusu o vraždu a pokusu o válečný zločin a ze zločinu proti lidskosti. Bývalý manžel Wenischové je souzen za smrt a týrání dívky ve Frankfurtu nad Mohanem, rozsudek se očekává na konci listopadu.

Podle agentury AFP byl proces v Mnichově prvním soudem za hranicemi Iráku ohledně zločinů, kterých se na náboženské menšině jezídů dopustila teroristická organizace Islámský stát. Ta v roce 2014 obsadila severní Irák, kde jezídi žijí, a zůstala tam až do roku 2017, kdy se jí z oblasti podařilo vytlačit.

Do příchodu Islámského státu žilo v horách v okolí Sindžáru na půl milionu příslušníků jezídské menšiny. Islamisté následně tisíce jezídských mužů brutálně zavraždili a tisíce žen a dětí unesli a zotročili. Na 360 tisíc jezídů před islamisty uprchlo. OSN tažení Islámského státu proti jezídům označila za genocidu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme