Německo je nespokojeno se současnou vládou

V Německu roste nespokojenost se současnou koaliční vládou sociálních demokratů. Příčinou je nejen nejnovější skandál kolem udělování víz, ale také rekordní nezaměstnanost, slabý ekonomický růst a rostoucí sociální problémy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Berlín | Foto: europa.eu.int

Pravděpodobná koalice konzervativní Unie a liberálů by v Německu nyní získala absolutní většinu. Dokazuje to nejnovější průzkum institutu Forsa. Pravice se tak vrátila k preferencím, které měla v srpnu loňského roku. V dalších průzkumech, včetně oblíbeného Polibarometru TV ZDF sice Unie s FDP nedosáhla na 50procentní laťku, avšak rudozelená koalice vždy výrazně zaostává s odstupem 9-11 procent.

Příčinou je mimojiné vízová aféra ministra zahraničních věcí Joschky Fischera. Na přelomu století se i s jeho vědomím vydávaly hlavně na Ukrajině tisíce víz, která umožnila příliv ilegálních prostitutek a kriminálních živlů do Německa. V důsledku aféry se od Fischerových zelených odklonil každý 10. volič.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme