Německo je nespokojeno se současnou vládou

V Německu roste nespokojenost se současnou koaliční vládou sociálních demokratů. Příčinou je nejen nejnovější skandál kolem udělování víz, ale také rekordní nezaměstnanost, slabý ekonomický růst a rostoucí sociální problémy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Berlín

Berlín | Foto: europa.eu.int

Pravděpodobná koalice konzervativní Unie a liberálů by v Německu nyní získala absolutní většinu. Dokazuje to nejnovější průzkum institutu Forsa. Pravice se tak vrátila k preferencím, které měla v srpnu loňského roku. V dalších průzkumech, včetně oblíbeného Polibarometru TV ZDF sice Unie s FDP nedosáhla na 50procentní laťku, avšak rudozelená koalice vždy výrazně zaostává s odstupem 9-11 procent.

Příčinou je mimojiné vízová aféra ministra zahraničních věcí Joschky Fischera. Na přelomu století se i s jeho vědomím vydávaly hlavně na Ukrajině tisíce víz, která umožnila příliv ilegálních prostitutek a kriminálních živlů do Německa. V důsledku aféry se od Fischerových zelených odklonil každý 10. volič.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme