Německo je pod sněhem, doprava v Porúří zkolabovala

Na polovině území Německa platí nejvyšší stupeň pohotovosti. Důvodem je 30 centimetrů nového sněhu, mrznoucí déšť a silné poryvy větru. Dramatickou noc mají za sebou hlavně řidiči. Trávili ji i v několikahodinových kolonách, které se tvořily na nesjízdných cestách.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německo pod sněhem

Německo pod sněhem | Foto: Klára Stejskalová

Kolony v severním Porýní-Vestfálsku dosahovaly celkem 185 kilometrů. Nejdelší z nich měla více než 50 kilometrů. Řidiči v nich trávili nekonečné hodiny. Od noci platí zákaz jízdy kamionů nad sedm a půl tuny.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci v německé dopravě sleduje zpravodajka Klára Stejskalová

V severním Porýní-Vestfálsku už před několika dny došla posypová sůl. Pluhy odklízející sníh na mnoha silnicích vůbec nevidíte.

V Gelsenkirchenu zcela přestala jezdit autobusová doprava, letiště v Düsseldorfu přestalo přijímat a vlaky začaly nabírat zpoždění. Radost mají snad jen školáci. Mnohým kvůli dalšímu silnému úderu zimy odpadlo vyučování.

Sněhovou kalamitu očekává i Francie

Ve Francii dnes očekávají další výrazné dopravní komplikace způsobené hustým sněžením. Stav nebezpečí byl vyhlášen ve dvaceti departmánech, zejména na východě země a ve střední Francii. Právě o víkendu se však na silnicích očekává hustý provoz, ve Francii totiž začínají vánoční prázdniny.

Premiér Fillon minulý týden obvinil meteorologický úřad z toho, že před sněžením, které paralyzovalo dopravu v Paříži a okolí, dostatečně nevaroval. Tentokrát tedy bije meteo France na poplach, jako by měl přijít konec světa.

Igor Maňour, Jan Šmíd, Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme