Z pokusu o vraždu úmyslné ohrožení bezpečnosti. Němci překvalifikovali obvinění českého řidiče

Český řidič kamionu se při hazardním předjížděcím manévru v Bavorsku letos v lednu nedopustil pokusu o vraždu, z něhož ho původně obvinilo státní zastupitelství. Soud v Pasově, na jehož vyjádření ve čtvrtek upozornila Česká televize, informoval, že Čech se bude místo toho v soudním procesu zodpovídat z úmyslného ohrožení bezpečnosti silničního provozu. Řidiči, jemuž bylo v době činu 52 let, hrozí nyní až čtyři roky vězení.

Pasov (Německo) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česko vydalo na konci června řidiče kamionu Jaroslava Novotného ke stíhání do Německa. Muž počátkem roku v Německu nebezpečně předjížděl a ohrozil autobus.

Vrchní soud nevyhověl stížnosti řidiče kamionu, který nebezpečně předjížděl. Vydal ho do Německa

Číst článek

Zemský soud v Pasově podle serveru bavorského rozhlasu BR.de ve středu sdělil, že Čech nebude souzen za pokus o vraždu za to, že na spolkové silnici B12 u města Freyung v německo-českém pohraničí několikrát nebezpečně předjížděl, čímž ohrožoval životy ostatních.

Soud oznámil, že Čech je místo toho obžalován z úmyslného ohrožení bezpečnosti silničního provozu. Předjížděcí manévr sice podle soudu byl nanejvýš nebezpečný a pro ostatní účastníky silničního provozu mohl skončit smrtí, důkaz pro úmysl zabíjet však neexistuje.

Řidič předjížděl ve chvíli, kdy byl provoz v daném směru po krátkém rozšíření na dva pruhy opět svedený do jednoho pruhu. Předjíždějící kamion se v hustém provozu těsně vyhnul čelnímu střetu s protijedoucími vozidly, kterými byl autobus a kolona osobních aut. Řidič vsetínské společnosti Mikostar logistics už po zveřejnění záběrů dostal výpověď z práce.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme