Německo je přesvědčené, že kontroly na hranicích fungují. Prodlouží je o dva měsíce

Německo prodlouží kontroly na hranicích s Českem, Polskem a Švýcarskem nejméně o další dva měsíce, řekla listu Rheinische Post německá ministryně vnitra Nancy Faeserová (SPD). Je přesvědčena o tom, že fungují. Stacionární kontroly byly dosud schválené do 15. prosince, Berlín ale dopředu avizoval, že je může prodloužit.

Berlín (Aktualizováno: 6:13 8. 12. 2023) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kontroly na hranicích Česka a Německa na dálnici D8

Kontroly na hranicích Česka a Německa na dálnici D8 | Foto: Daniela Pilařová | Zdroj: Český rozhlas

„Dočasné kontroly na našich hranicích s Polskem, Českou republikou a Švýcarskem prodloužím po 15. prosinci nejméně o dva měsíce,“ citoval Faeserovou německý deník. „Naše opatření fungují. Náš boj proti bezohlednému obchodu převaděčů, kteří brutálně ohrožují lidské životy, je úspěšný,“ míní ministryně.

Visegrádská čtyřka bude řešit ilegální migraci s Němci a Rakušany. Schůzky se mají konat každý měsíc

Číst článek

Od 16. října, kdy Německo kontroly zavedlo, podle ní spolková policie na hranicích trojice zemí zadržela kolem 120 převaděčů a zároveň zjistila 9200 nepovolených překročení hranic.

Zavedení kontrol Berlín zdůvodnil snahou omezit nelegální migraci. Na hranicích s Rakouskem jsou stacionární kontroly již od roku 2015.

Faeserová také zdůraznila, že Německo bude nadále dělat vše pro to, aby kontroly co nejméně dopadaly na obchod, turismus a lidi, kteří cestují přes hranice za prací.

Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF) ve čtvrtek oznámil, že v Německu letos do konce listopadu požádalo o azyl přes 304 000 lidí, což je o 60 procent více než za stejné období loňského roku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme