V Německu nadále roste sedmidenní průměr nakažených covidem. Méně je naopak úmrtí

V Německu již déle než týden každodenně roste takzvaná sedmidenní incidence, která udává, kolik lidí se v průměru nakazilo na 100 000 obyvatel. Podle Institutu Roberta Kocha se ve středu ráno nacházela na hodnotě 7,1, ještě 6. července přitom byla na hodnotě 4,9. Úřady ohlásily za poslední den 1548 nových infekcí, zatímco před týdnem jich registrovaly 985. V zemi se rovněž již přes týden drží reprodukční číslo nad hranicí hodnoty jedna.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Německu, které má zhruba 83 milionů obyvatel, se dosud prokázala nákaza u 3,7 milionu lidí (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Sedmidenní incidence byla v minulosti jedním z hlavních ukazatelů, podle nichž německá vláda řídila svoje koronavirové restrikce. V budoucnu se však úřady chtějí řídit více i jinými hodnotami, například počtem lidí hospitalizovaných kvůli těžkému průběhu covidu-19.

Německo uvažuje, že změní kritéria hodnocení epidemie, aby odpovídala zatížení nemocnic

Číst článek

Podle nových dat mírně klesnul počet zemřelých po nákaze koronavirem, za poslední den jich v Německu zaregistrovali 28, před týdnem to bylo 48 mrtvých.

Na vzestupu je reprodukční číslo, které uvádí, kolik dalších lidí v průměru nakazí jeden infikovaný člověk. Za úterý odhadoval Institut Roberta Kocha jeho hodnotu na 1,11, již déle než týden se tak drží nad hranicí jedné, což je známkou toho, že se nákaza v Německu rozmáhá. Předtím bylo číslo R asi dva měsíce nižší než jedna.

V Německu, které má zhruba 83 milionů obyvatel, se dosud prokázala nákaza u 3,7 milionu lidí. Podobně jako jinde ve světě je však podle expertů skutečný počet osob, které prodělaly covid-19, pravděpodobně výrazně vyšší. Po nákaze koronavirem zemřelo v Německu dohromady 91 287 lidí.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme