V Německu roste počet nakažených koronavirem. Za uplynulý den zaznamenalo 4996 nových případů

Německo za uplynulý den zaznamenalo 4996 nových případů koronavirové infekce. Vyplývá to ze statistik Institutu Roberta Kocha (RKI). Minulou středu Berlín ohlásil 3571 nakažených, informovala ve středu tisková agentura DPA. Německo zároveň od 11. října přestane proplácet každodenní rychlotesty na koronavirus. Chce lidi přimět k očkování.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německý ministr zdravotnictví Jens Spahn (ilustrační foto) | Foto: Daniel Karmann | Zdroj: Reuters

Sedmidenní incidence, tedy počet nakažených na 100 000 obyvatel za poslední týden, v Německu dále roste. Nyní je na hodnotě 25,1. O den dříve činila 23,5, před týdnem 18,5.

Izrael má od února nejvíce nakažených, přes 6000 za den. Vláda vyzývá k očkování, ale lockdown neplánuje

Číst článek

Incidence je v Německu jedním z údajů, na jehož základě tamní úřady rozhodují o koronavirových opatřeních. DPA podotýká, že do budoucna se počítá s přikládáním větší důležitosti dalším ukazatelům, jako je například počet pacientů s covidem-19 v nemocnicích.

Německo zároveň hodlá zvýšit nátlak na ty, kteří se ještě neočkovali proti covidu-19. V úterý odpoledne se na tom shodli premiéři všech regionů. Sousední země proto podobně jako Česko skončí s proplácením testů na koronavirus – hradit je bude jen těm, kteří vakcínu dostat nemůžou. Alespoň jednu dávku vakcíny dostalo v sousední zemi skoro 63 procent lidí – téměř o 10 procentních bodů víc než v Česku.

Spolkový ministr zdravotnictví Jens Spahn v televizi ARD zdůraznil, že většina obyvatel už je naočkovaná a jejich život se už nesmí omezovat. Spahn zároveň všechny ostatní vyzval, aby názor na vakcínu změnili – a to nejen ve svém zájmu, ale i kvůli ochraně ostatních.

Německo chce očkovat proti covidu třetí dávkou lidi se slabší imunitou. Přestane proplácet testy

Číst článek

Dalším argumentem má být konec bezplatných rychlotestů. Každý stojí v přepočtu nejméně 500 korun a pro neočkované bývá podmínkou pro vstup do restaurací, kadeřnictví nebo pro návrat ze zahraničí. Dokládat je nemusí jen naočkovaní a lidé, kteří koronavirus nedávno prodělali.

Ve zhruba 83milionovém Německu se koronavirem od počátku epidemie nakazilo bezmála 3,8 milionu lidí, z nichž se více než 3,6 milionu uzdravilo. Komplikacím spojeným s covidem-19 celkem v zemi podlehlo 91 817 pacientů, z toho 14 za posledních 24 hodin. Před týdnem Německo hlásilo 25 zemřelých.

vjb, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme