Německo zvýšilo počet kontrol na hranicích s Českem. Dohlíží na dodržování opatření

Německá spolková policie zvýšila četnost kontrol na hranicích s Českem, kde dohlíží na dodržování karanténních nařízení. Policie uvádí, že nové opatření neznamená znovuobnovení pohraničních kontrol, jak schengenská pravidla v Evropské unii v mimořádných situacích umožňují, ale že jde jen o posílení stávající prevence.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policejní mluvčí uvedl, že Čeští řidiči podle něj nosí roušky i v autech a pendleři mířící za prací do saských nemocnic mají negativní koronavirové testy vždy po ruce, ilustrační foto | Foto: Andreas Gebert | Zdroj: Reuters

Ptáme se cestujících, odkud přijíždějí, jak dlouho v zahraničí pobývali a zda se cítí zdraví nebo zda mají nějaké symptomy koronavirového onemocnění, sdělil policejní mluvčí Alfred Klaner. Provádíme naši běžnou pohraniční práci v oblasti pomezí. Naši přítomnost jsme ale posílili a kontrolujeme i protikoronavirová opatření, dodal.

Evropská unie vydá jednotný cestovatelský semafor. Minimálně oranžově budou všechny evropské země

Číst článek

Klaner rovněž uvedl, že například na kontrolním stanovišti u saské Žitavy policie žádné prohřešky proti karanténě nezjistila. Čeští řidiči podle něj nosí roušky i v autech a pendleři mířící za prací do saských nemocnic mají negativní koronavirové testy vždy po ruce.

Zatímco v Bavorsku lidé dojíždějící za prací z rizikových oblastí, kterou je i Česko, testy na koronavirus musí podstupovat jednou týdně, v Sasku žádný rozbor nepotřebují, pokud jejich pobyt v zemi nepřesáhne 24 hodin. I když Sasko zvolilo mírnější přístup než Bavorsko, zdůrazňuje nutnost dodržování hygienických pravidel a také vyzývá ke zvážení nezbytnosti takových cest.

Podle obecných celoněmeckých pravidel musí lidé při cestě z rizikové oblasti v Německu nastoupit do karantény, kterou mohou po pěti dnech ukončit negativním koronavirovým testem.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme