V Německu zemřelo za poslední den 128 lidí. Město Jena jako první zavede povinné nošení roušek

Obětí koronaviru v Německu přibývá. Celkem v zemi zemřelo 583 lidí a nakažených je téměř 62 tisíc. Pandemie nejvíce zasáhla spolkovou zemi Bavorsko, kde nemoci podlehlo 162 lidí. V Německu není povinné nosit ochranu úst. Jako první s tímto opatřením přichází město Jena, částečně ho zavede od příštího týdne. Povinnost bude platit v městské dopravě, obchodech a na úřadech.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Německu přibývá nakažených koronavirem. Kulturní instituce v Německu jsou zavřené | Foto: Annegret Hilse | Zdroj: Reuters

Německo za 24 hodin zaznamenalo zatím nejvíc úmrtí nakažených koronavirem - 128. Celkem je podle Institutu Roberta Kocha (RKI) obětí epidemie 583, infikovaných 61 913. Durynské město Jena zatím jako první větší v Německu oznámilo, že zavede částečnou povinnost nosit roušky na veřejnosti.

Kdo může za koronavirus v Evropě? Němečtí extremisté zneužívají pandemii ke konspiracím

Číst článek

Nejvíce postiženou spolkovou zemí zůstává Bavorsko (14 810 nakažených a 162 obětí), které sousedí s Českem. Výrazně zasažené jsou také nejlidnatější spolková země Severní Porýní-Vestfálsko (13 225 nakažených a 117 obětí) a Bádensko-Württembersko na jihozápadě Německa (12 334 nakažených a 165 obětí).

Žádná z dalších spolkových zemí nehlásí více než 4100 nakažených a 34 obětí.

Zhruba 110tisícová Jena s povinností nosit ochranu úst počítá za týden. Bude platit v obchodech, městské dopravě a budovách, jako jsou třeba městské úřady. Cílem opatření je ochránit zaměstnance pracující na těchto místech.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme