EURO 2020

Česko 0:1 Anglie

V Německu statistika vykázala 1000 úmrtí lidí s covidem-19 za jeden den. Jde o dosud nejvyšší počet

V Německu prudce vzrostl denní počet úmrtí spojovaných s covidem-19, Institut Roberta Kocha (RKI) za posledních 24 hodin zaznamenal dalších 952 zemřelých, což je nejvíce od začátku pandemie. Nákaza koronavirem se tam nově prokázala u 27 728 osob. V zemi ve středu kvůli nepříznivému vývoji začaly platit přísné restrikce.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Od středy do 10. ledna v zemi musí zavřít všechny obchody kromě těch, které neprodávají zboží každodenní potřeby. Neotevřou se ani školy a na veřejných místech je zakázán prodej alkoholu. Zaměstnavatelé mají zaměstnancům umožnit pokud možno práci z domova | Foto: Paul Zinken | Zdroj: ČTK / AP

Agentura DPA upozorňuje, že v úterý ohlášené údaje neobsahovaly data ze Saska, a ve středečních statistikách proto mohou být zahrnuta některá starší úmrtí.

Německo žádá plnohodnotné schválení vakcíny na covid do Vánoc. Očkovat chce už před koncem roku

Číst článek

I tak je však patrné, že počet zemřelých setrvale roste, což odborníci předpokládali vzhledem k prudkému nárůstu nových případů v posledních týdnech. I bez dat ze Saska ohlásilo Německo v úterý 500 zemřelých, což byl třetí nejvyšší údaj od začátku pandemie.

V zemi se stále zvyšuje také sedmidenní průměr počtu nakažených na 100 000 obyvatel, momentálně má hodnotu necelých 180, zatímco v úterý činil 173,7.

V asi 83 milionovém Německu se od začátku pandemie prokázala nákaza koronavirem dohromady u 1 379 238 lidí, s covidem-19 tam dosud zemřelo 23 427 osob.

Od středy do 10. ledna v zemi musí zavřít všechny obchody kromě těch, které neprodávají zboží každodenní potřeby. Neotevřou se ani školy a na veřejných místech je zakázán prodej alkoholu. Zaměstnavatelé mají zaměstnancům umožnit pokud možno práci z domova.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme