Nejvíce nakažených v Německu za poslední týdny, za nárůst může podle šéfa institutu nezodpovědnost lidí

Německo zaznamenalo za posledních 24 hodin 902 nových případů koronavirové nákazy. Je to nejvyšší denní bilance od května, nepočítá-li se červnová lokální infekční erupce na jatkách v Severním Porýní-Vestfálsku. Ve čtvrtek o tom informoval berlínský Institut Roberta Kocha (RKI), který současně varoval před možným příchodem druhé vlny epidemie.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Testování na koronavirus v Německu. | Foto: Michael Dalder | Zdroj: Reuters

Celkem již Německo eviduje 207 828 infikovaných a 9136 obětí s nemocí covid-19, z toho šest v posledních 24 hodinách. Z nemoci se dosud vyléčilo 191 800 lidí.
Údaje jsou platné k půlnoci ze středy na čtvrtek. Vlivem technických potíží zveřejnil RKI čtvrteční statistiku večer místo v obvyklých ranních hodinách.

Česko má z okolních zemí nejvyšší přírůstek nakažených na milion obyvatel. Nárůst je ale plošný

Číst článek

V posledních týdnech se německá denní bilance držela stabilně mezi 300 a 500 nově nakaženými. Šéf RKI Lothar Wieler v úterý uvedl, že za nárůstem počtu případů stojí nezodpovědné chování lidí, kteří nedodržují epidemická opatření. Neřekl však výslovně, že se Německo nachází ve druhé vlně nákazy.

Reprodukční číslo v Německu podle RKI naposledy činilo 1,14. To znamená, že každý infikovaný v průměru nakazí o něco více než jednoho dalšího člověka. Ukazatel se však vztahuje k delšímu časovému období a odráží situaci před více než jedním týdnem. Ve středu bylo číslo na úrovni 1,25.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme