Němečtí lékaři odmítají povinné testy ke zjišťování skutečného věku mladých uprchlíků

Německá spolková komora lékařů odmítá povinné testy, které by měly prokázat skutečný věk mladých migrantů. S návrhem přišla bavorská CSU.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Uprchlíci (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Podle předsedy komory Ulricha Montgomeryho by mohlo mít plošné testování mimo jiné pomocí rentgenových snímků vliv na zdraví. Navíc by taková vyšetření byla složitá a nákladná. A kromě toho prý nemají jednoznačně přesný výsledek.

Němečtí piloti odmítají vozit uprchlíky zpátky do Afghánistánu

Číst článek

Šéf lékařské komory tím reaguje na požadavky konzervativních politiků, kterým se nelíbí, že uprchlíci v mnoha případech svůj skutečný věk tají. Jako nezletilí mají totiž větší šanci v Německu zůstat.

Podle poslance za bavorskou CSU Stephana Mayera ovšem podobné testy ve Skandinávii a Rakousku ukázaly, že významná část migrantů neuvádí svůj skutečný věk.

Diskusi o povinném zjišťování věku mladých uprchlíků vyvolala v Německu vražda dívky v Porýní-Falci. O věku údajného pachatele - patnáctiletého Afghánce - mají úřady pochybnosti.

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme