Německé lékárny opět budou vydávat digitální covid pasy. Svaz vyřešil bezpečnostní mezeru

Německé lékárny začínají znovu vydávat digitální covid pasy. Minulý týden to přerušily kvůli bezpečnostní mezeře. Jak už dřív informoval Radiožurnál, němečtí lékárníci vyřizovali covid pasy i cizincům, například Čechům, kteří se očkovali mimo Evropskou unii.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lékárna v Drážďanech | Foto: Jakub Lucký | Zdroj: Český rozhlas

Systém se obnovuje postupně. Na některých pobočkách bude fungovat teprve za několik dní.

Vydávání covid pasů v německých lékárnách je pozastaveno. V databázi je bezpečnostní mezera

Číst článek

Lékárenský svaz DAV pozastavením vydávání covid pasů reagoval na zjištění deníku Handelsblatt, podle kterého se mohli do systému dostat podvodníci.

Handelsblatt se s pomocí expertů dostal do interního systému a pod smyšleným jménem tak mohl sám vydávat QR kódy o očkování. Deník totiž našel způsob, jak se dá obejít zabezpečení.

Zneužil k tomu pravidla pro lékárny, které nejsou členy svazu, ale projektu se chtěly i tak zúčastnit. Žádosti těchto firem se budou pro příště podrobně zkoumat.

Německé lékárny doteď vydaly na 25 milionů covid pasů. Zatím se neobjevil jediný případ, kdy by systém skutečně zneužili podvodníci.

Václav Jabůrek, pj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme