Rodička i její dítě zemřely v Německu po požití glukózové směsi na cukrovkový test. Úřady lékárnu zavřely

Německé úřady z preventivních důvodů uzavřely v Kolíně nad Rýnem lékárnu a její dvě pobočky poté, co po požití otráveného léku zemřela těhotná žena i její dítě, které bylo přivedeno na svět císařským řezem. Policie lékárny vyzvala k odevzdání problematického přípravku.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německé úřady z preventivních důvodů uzavřely v Kolíně nad Rýnem tři lékárny poté, co po požití otráveného léku zemřela těhotná žena i její dítě (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Pitva ukázala, že žena z Kolína a její dítě zemřely na mnohačetné selhání orgánů, uvedlo státní zastupitelství. Žena zemřela už minulý týden po požití glukózové směsi z kolínské lékárny. Preparát byl součástí rutinního testu na cukrovku během těhotenství.

Kocovina je nemoc, rozhodl německý soud. Podle něj nevadí, že sama odezní a není třeba ji léčit

Číst článek

Podle německých médií se do směsi dostala omamná látka. Státní zastupitelství vyšetřuje, zda byla příčinou kontaminace přípravku nedbalost, či zda to byl úmyslný čin.

Policie a město Kolín nad Rýnem varovaly před požíváním glukózových přípravků z příslušné lékárny a vyzvaly k jejich odevzdání policii.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme