Německo maximálně podpoří ČR v závěrečné fázi předsednictví EU

Česko může počítat s všemožnou podporou Německa na závěr svého předsednictví Evropské unii. V Berlíně o tom českého premiéra Jana Fischera ujistila spolková kancléřka Angela Merkelová. Během příprav nadcházejícího summitu sedmadvacítky se tak nezkušený premiér může spolehnout na pomoc jednoho z nejsilnějších evropských hráčů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Fischer a Angela Merkelová | Zdroj: ČTK

"Spolková vláda chce být českému předsednictví hlavně nápomocná v tom, aby se podařilo dosáhnout kompromisu ohledně posílení evropské dimenze dohledu nad finančními trhy," uvedla Angela Merkelová.

Jan Fischer kancléřce poděkoval za její dosavadní podíl na zdárném průběhu českého předsednictví. Praha a Berlín budou úzce spolupracovat i při sondování podpory opětovné kandidatuře Josého Barrosa na post předsedy Evropské komise.

Podle Jana Fischera má tato otázka značný význam. "Máme zájem na silné komisi, na komisi, která ale bude dobrým partnerem Radě členských zemí, bude efektivním orgánem; bude to orgán na čele se silnou osobností."

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme