Výhružky, graffiti a demonstrace. Německé úřady registrovaly téměř tisíc protiislámských útoků

Německé ministerstvo vnitra eviduje za loňský rok nejméně 950 útoků na muslimské cíle v zemi. Jak informuje deník Neue Osnabrücker Zeitung, při těchto útocích bylo zraněných 33 lidí. Kromě fyzických napadení registrují úřady také například výhružné dopisy, šíření nenávisti proti muslimům nebo graffiti s nacistickou tematikou. Podle resortu vnitra je spáchali většinou pravicoví extremisté.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Drážďanech a dalších německých městech opět vyjdou do ulic tisíce lidí na podporu protiislámského hnutí Pegida | Zdroj: Reuters

Asi v šedesáti případech byly cílem útoku nebo znesvěcení islámské instituce a mešity. Ministerstvo zahrnulo do statistiky i na 90 demonsrací proti údajné "islamizaci" Německa. Tento údaj nezahrnuje pochody protiimigračního hnutí PEGIDA.

V posledním čtvrtletí ale počet protiislámských útoků v Německu poklesl. Na konci roku jich bylo 167, kdežto ve třetím čtvrtletí 288. Srovnání s předminulým rokem není možné, protože německé úřady začaly protiislámské trestné činy evidovat až od roku 2017.

Helena Berková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme