Podruhé za tři týdny. Letiště v Mnichově krátce omezilo provoz kvůli nezkontrolovanému cestujícímu

Letiště v Mnichově v pátek ráno asi na hodinu pozastavilo některé odlety, do bezpečnostního prostoru se totiž dostal nezkontrolovaný člověk. Policie kvůli tomu nařídila přechodně uzavřít dvě oblasti na terminálu jedna. Nyní už je provoz v normálu, informovala agentura DPA. Mluvčí letiště nedokázala říct, kolik letadel odstartovalo se zpožděním.

Aktualizováno Mnichov (Aktualizováno: 9:31 13. 9. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letiště v Mnichově v roce 2017 | Foto: RitaE | Zdroj: Pixabay | CC0 Public domain,©

K omezení odbavování odletů letiště přistoupilo poté, co jeden z cestujících prošel do bezpečnostního prostoru dveřmi s alarmem a nikoli přes bezpečnostní kontrolu. Všichni cestující museli být znovu zkontrolováni. Zda se muže, který prošel bez bezpečnostní prohlídky, podařilo chytit, není podle DPA jasné.

Ze stejného důvodu jako v pátek bylo koncem srpna na mnichovském letišti zrušeno asi 50 letů, což se dotklo i několika spojů mezi Prahou a Mnichovem.

Incident měl na svědomí Španěl, který do bavorské metropole přiletěl z Thajska a chtěl přestoupit na letadlo do Madridu. Podobné případy se staly i v minulosti.

Mnichovské letiště je druhé největší v Německu. Loni odbavilo rekordních 46,2 milionu cestujících.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme