Německo zakázalo motorkářský gang tureckých nacionalistů, razie proběhly v několika spolkových zemích

Německé ministerstvo vnitra v úterý informovalo o zakázání motorkářského gangu tureckých nacionalistů Osmanen Germania BC. V souvislosti s tím byly podniknuty razie ve spolkových zemích Porýní-Falc, Bádensko-Württembersko, Bavorsko a Hesensko.

Berlín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tragických nehod motorkářů neubývá, letos jich zemřelo už 25.

Německo zakázalo motorkářský gang tureckých nacionalistů | Foto: Fancycrave | Zdroj: Fotobanka Unsplash

„Spolek představuje závažné ohrožení individuálních práv a veřejnosti,“ uvedlo ministerstvo. Vyhlášený zákaz se opírá o německý zákon o spolčování.

Účel a činnost Osmanen Germania odporují zákonům trestního práva, uvedlo ministerstvo. Zákon postihuje především všechny místní organizace gangu. V současnosti je takových skupin, nazývaných „chapter“, na německém území 16. Gang má nejméně 300 členů.

Osmanen Germania BC

Podle německého ministra vnitra Horsta Seehofera patřil gang k „rockovému typu" skupin, jejichž členové činí vážné zločiny. Osm členů bylo v březnu obžalováno z plánování vraždy, vydírání, obchodu s drogami a z nuceného sexuálního otroctví.

Německý ministr vnitra Horst Seehofer řekl, že stát a jednotlivé spolkové země bojují odhodlaně proti všem projevům organizovaného zločinu, včetně takzvaných rockerských uskupení.

Německé úřady se mimo jiné domnívají, že skupina Osmanen Germania, která byla založena v roce 2015, má vazby na stranu tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana a že se v Německu podílela na zastrašování jeho odpůrců. Gang je rovněž podezřelý z obchodování s drogami a nucené prostituce.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme