Německo zakázalo motorkářský gang tureckých nacionalistů, razie proběhly v několika spolkových zemích

Německé ministerstvo vnitra v úterý informovalo o zakázání motorkářského gangu tureckých nacionalistů Osmanen Germania BC. V souvislosti s tím byly podniknuty razie ve spolkových zemích Porýní-Falc, Bádensko-Württembersko, Bavorsko a Hesensko.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německo zakázalo motorkářský gang tureckých nacionalistů | Foto: Fancycrave | Zdroj: Fotobanka Unsplash

„Spolek představuje závažné ohrožení individuálních práv a veřejnosti,“ uvedlo ministerstvo. Vyhlášený zákaz se opírá o německý zákon o spolčování.

Účel a činnost Osmanen Germania odporují zákonům trestního práva, uvedlo ministerstvo. Zákon postihuje především všechny místní organizace gangu. V současnosti je takových skupin, nazývaných „chapter“, na německém území 16. Gang má nejméně 300 členů.

Osmanen Germania BC

Podle německého ministra vnitra Horsta Seehofera patřil gang k „rockovému typu" skupin, jejichž členové činí vážné zločiny. Osm členů bylo v březnu obžalováno z plánování vraždy, vydírání, obchodu s drogami a z nuceného sexuálního otroctví.

Německý ministr vnitra Horst Seehofer řekl, že stát a jednotlivé spolkové země bojují odhodlaně proti všem projevům organizovaného zločinu, včetně takzvaných rockerských uskupení.

Německé úřady se mimo jiné domnívají, že skupina Osmanen Germania, která byla založena v roce 2015, má vazby na stranu tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana a že se v Německu podílela na zastrašování jeho odpůrců. Gang je rovněž podezřelý z obchodování s drogami a nucené prostituce.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme