V Německu je koronavirem infikováno přes 31 554 lidí, 149 zemřelo

Německo má podle nové bilance více než 31 500 lidí nakažených koronavirem. Počet úmrtí na onemocnění COVID-19 se v Německu zvýšil z úterních 114 na 149. Nové informace ve středu zveřejnil Institut Roberta Kocha (RKI), podle kterého se už vyléčilo nejméně 5600 lidí. Zdravotnická zařízení zatím podle německých úřadů situaci zvládají.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Za úterý přibylo v Německu více než 4000 nových nakažených. (Ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

„Jsme na začátku epidemie,“ zopakoval ve středu několikrát šéf RKI Lothar Wieler, podle něhož je nyní v Německu na každých 100 000 obyvatel v průměru 38 nakažených, a číslo tak dále stoupá.

Celkem se zatím nákaza potvrdila u 31 554 lidí, což je ve srovnání s předchozím dnem nárůst o 4118 případů. V Německu se počet infikovaných od pondělka zvyšuje přibližně stejným tempem.

Pacientů, kteří nemoc COVID-19 nepřežili, přibylo 35 a nyní jich je 149. Deset z nich zemřelo v zařízení pro seniory St. Nikolaus v bavorském Würzburgu.

Nízká úmrtnost

I tak je ve spolkové republice ve srovnání s dalšími nejpostiženějšími zeměmi na COVID-19 velmi nízká úmrtnost. Podle Wielera k tomu napomáhá brzké rozpoznání nákazy v Německu a také to, že zatím neonemocnělo tolik starších lidí jako jinde. Zcela přesně ale nižší úmrtnost neumí ani RKI vysvětlit.

V německých nemocnicích bylo před začátkem epidemie kolem 28 000 lůžek na jednotkách intenzivní péče. Nyní se země snaží jejich počet zdvojnásobit. Podle odborníků se to může podařit, nepodaří se ale zdvojnásobit počet zdravotníků, kteří by v nich mohli působit.

Zatím je na těchto jednotkách podle zdravotnických sdružení situace v normálu. „Velká vlna těžce nemocných ale teprve přijde, odhadem za osm až deset dnů,“ upozornil ve středu Gernot Marx, mluvčí německých lékařů pracujících na jednotkách intenzivní péče.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme