V Německu přibylo 9280 nově nakažených. Začíná čtvrtá vlna, říká Institut Roberta Kocha

V Německu ve čtvrtek přibylo 9280 nakažených koronavirem. Již třetí den v řadě je tak přírůstek vyšší než 8000, před týdnem bylo infikovaných 5578. Podle agentury DPA o tom v pátek informoval Institut Roberta Kocha (RKI), podle nějž v Německu začala čtvrtá vlna covidové epidemie.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Informace o koronaviru na německém zasedání vlády (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Takzvaná sedmidenní incidence, tedy počet nakažených na 100 000 obyvatel za poslední týden, v Německu setrvale roste od začátku července a blíží se hranici 50. Momentálně dosahuje hodnoty 48,8, podobné výše dosahovala incidence naposledy koncem května. Ve čtvrtek byla na úrovni 44,2, před týdnem 30,1.

Epidemiolog Beran: Musíme se naučit s koronavirem žít, testy ve školách můžou stát miliony korun

Číst článek

Institut Roberta Kocha ve čtvrtek ve své pravidelné týdenní zprávě uvedl, že hnacím motorem šíření nákazy v Německu jsou především mladí lidé, z nichž část se nakazila na dovolené v zahraničí, například na Balkáně, ve Španělsku nebo v Turecku.

Institut pozoruje podobný trend šíření epidemie jako minulé léto s tím rozdílem, že tehdy nebylo k dispozici očkování.

Od začátku pandemie se v Německu, které má 83 milionů obyvatel, prokázala nákaza u 3,85 milionu lidí. Více než 3,69 milionu lidí se již uzdravilo. Naopak 91 956 lidí s nemocí covid-19 zemřelo, z toho 13 ve čtvrtek. Plně očkovaných je v Německu 58 procent populace, na 64 procent obyvatel dostalo alespoň jednu dávku covidové vakcíny.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme