Německo chce očkovat proti covidu třetí dávkou lidi se slabší imunitou. Přestane proplácet testy

Ohrožené skupiny obyvatel se v Německu budou moct naočkovat třetí dávkou vakcíny proti nemoci covid-19. Shodl se na tom německý ministr zdravotnictví Jens Spahn s kolegy z jednotlivých spolkových zemí. Dodatečnou vakcínu mají dostávat hlavně lidé se slabší imunitou.

Berlín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdravotnický personál v nemocnici v Berlíně

Zdravotnický personál v nemocnici v Berlíně | Foto: Fabrizio Bensch | Zdroj: Reuters

Podle bavorského ministra zdravotnictví Klause Holetscheka bylo rozhodnutí jednomyslné. Regionální ministři také odsouhlasili, že se v Německu proti koronaviru budou očkovat děti od 12 let.

‚Svobodu. Ne koronavirové diktatuře.‘ V Berlíně i přes zákaz demonstrovali odpůrci opatření

Číst článek

Německo chce kvůli mutaci delta sázet na látky BioNTech/Pfizer a Moderna. Zemské vlády by je rády postupně nabídly i lidem, kteří jsou už očkovaní preparáty AstraZeneca a Johnson and Johnson. Plán ale ještě musí schválit odborná komise.

Německo by také do několika týdnů mělo skončit s proplácením testů pro obyvatele. Koncem srpna budou neočkovaní už jen ti, co se tak rozhodli dobrovolně. Bezplatné testování pak mají využívat pouze mladiství a lidé s vážnými zdravotními důvody.

Václav Jabůrek, Klára Pavlíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme