Ukradl auto, přepadl benzinku a zapálil dům rodičů. Teď podle německé police prchá směrem k Česku

Německá policie pátrá po mladém muži ze Sárska, kterého podezřívá, že během pouhých tří dnů spáchal celou sérii trestných činů. Před policisty prchá zřejmě směrem k hranicím s Českem. Veřejnost se před ním má mít na pozoru, je ozbrojený, upozorňuje policie v Sársku, které leží na jihozápadě Německa.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvaatřicetiletý Christian Cinquemani ze Saarbrückenu, po kterém pátrá německá policie. | Zdroj: Polizei Saarland

Dvaatřicetiletý Christian Cinquemani ze Saarbrückenu údajně nejdříve v pondělí ráno ukradl auto, pak přepadl benzínovou pumpu a večer toho samého dne ještě zapálil dům svých rodičů. Podle policie jsou vyšetřovatelé přesvědčení, že tento muž v noci na úterý podpálil také budovu v obci Berg ve spolkové zemi Porýní-Falc, v níž sídlí firma, pro kterou pracoval. Způsobil tam velké škody.

Pak se autem s francouzskou poznávací značkou, které údajně ukradl, rozjel do Bavorska. Dnes nad ránem tam na dálnici A93 u Windischeschenbachu nedaleko hranic s Českem přepadl s pistolí čerpací stanici. Odnesl si odtamtud hotovost a cigarety a znovu uprchl.

O něco později měl nehodu na kruhovém objezdu, jeho auto vypadlo ze silnice a převrátilo se. I když při tom utrpěl zranění, podařilo se mu zmocnit se auta člověka, který mu přišel na pomoc. Vyhrožoval mu pistolí. V jeho bílém voze značky Opel Combo pak ujel směrem k českým hranicím. Podle portálu frankenpost.de se do pátrání zapojila i česká policie.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme