Německo: Po masakru ve Winnendenu uzavřela policie kvůli varování další školu

Německá policie prohledává školu ve městě Ilsfeld na jihozápadě země. Na internetovém chatu se totiž objevilo varování před násilným útokem na její půdě. Po středečním masakru ve městě Winnenden, kde sedmnáctiletý bývalý student zastřelil ve škole a v okolí patnáct lidí, evidují policisté několik varování před dalším krveprolitím.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Škola v německém Winnendenu | Zdroj: ČTK

Polecejní vyšetřovatelé nenašli v počítači Tima Kretschmera důkazy, že by výhrůžný vzkaz umístil na internetový chat právě on. Ministr vnitra Bádenska-Württemberska Heribert Rech už přiznal, že naletěl podstrčené zprávě.

Německá média také píší ve stále kritičtějším tónu o práci policie. Pozastavují se nad tím, jak mohl pachatel po krveprolití na střední škole ujet autem ještě dalších 40 kilometrů. Server Spiegel.ONLINE napsal, že policejní kordón kolem Winnendenu ještě desítky minut po prvním masakru prakticky neexistoval.

Policie se hájí tím, že chování šíleného pachatele bylo zcela nevypočitatelné a odmítají byť jen náznak pochybení.

Přečtěte si také:
Střelec z Winnendenu před masakrem varoval na internetu
Patnáct lidí zabil na jihovýchodě Německa sedmnáctiletý střelec

Jiří Hošek, Katka Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme