Německo po výhře na Švédskem ovládla fotbalová euforie

Německé fotbalové šílenství pokračuje. Postup svěřenců Jürgena Klinsmanna do čtvrtfinále mistrovství světa sledovalo na veřejných projekcích ve velkých městech kolem tří milionů lidí. "Fanouškovskou míli" v Berlíně museli pořadatelé už hodinu před zápasem uzavřít. Víc než 750.000 lidí se tam prostě nevešlo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

němečtí fanoušci oslavují postup | Zdroj: ČTK

V Berlíně tak padl absolutní rekord, a to ještě dalšího čtvrt milionu lidí zůstalo před branami prostranství na ulici 17. června. Pořadatelé prostřednictvím médií naléhavě vyzývaly fanoušky, aby už do centra Berlína nejezdili.

Jako už tradičně po německém vítězství byly naprosto ochromeny hlavní dopravní tepny. Pod náporem příznivců praskaly ve švech i fanouškovské festivaly v dalších městech.

Ve Frankfurtu sáhli pořadatelé k originální improvizaci, když otevřeli několik kinosálů a tam pak zápas domácí reprezentace se Švédskem promítali.

V Düsseldorfu i jinde se lidé mačkali před výlohami obchodních domů, kde na televizích utkání také běželo. Podle policie se všude fandilo mírumilovně a po zápase zatím nebyly hlášeny žádné incidenty.

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme