Německo zažívá nejslunečnější léto za posledních 70 let. ‚Vidíme, jak se oteplování klimatu zhmotňuje‘

Německo letos zažívá nejslunečnější léto za posledních 70 let, kdy se vedou měření slunečního svitu. Informovala o tom v úterý německá meteorologická služba DWD. Podle dosavadních dat a předpovědi letos v létě bude slunce svítit celkem 817 hodin, což vymaže předchozí rekord z roku 2003, kdy Německo zaznamenalo 793 slunečných hodin.

Berlín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Braniborská brána, Německo, Berlín

Podle dosavadních dat a předpovědi letos v létě bude nad Německem slunce svítit celkem 817 hodin. (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay

Měření slunečního svitu se na meteorologických stanicích provádějí od roku 1951 a podle Andrease Friedricha z DWD více slunce než letos zatím nikdy nebylo. „Vidíme, jak se oteplování klimatu zhmotňuje,“ řekl.

Němečtí meteorologové před začátkem září informují i tom, jak si letošní léto vedlo ohledně teplot a množství srážek. Ačkoli zemi trápilo sucha a vlny veder, rekordy podle nich nejspíš nepadnou. „Letošní léto bude patřit k těm nejteplejším, na první místo to ale stačit nebude,“ uvedl Friedrich.

Statistiky o množství srážek zase ovlivní intenzivní déšť, který Německo zasáhl minulý týden a o víkendu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme