Německo podle všeho jen těsně uniklo tragické nehodě rychlovlaku

Německo zřejmě jen o vlásek uniklo velkému železničnímu neštěstí. Tak interpretuje Spolkový drážní úřad vykolejení rychlovlaku ICE minulý týden v Kolíně nad Rýnem. Při nízké rychlosti vlak zastavili dva lidé zatažením za záchrannou brzdu. Ukázalo se, že souprava měla prasklou nápravu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

rychlovlak ICE | Foto: Jan Rosenauer

Těsně předtím jel rychlovlak ICE 3 na trati mezi Frankfurtem a Kolínem třísetkilometrovou rychlostí. Už tehdy musela být náprava poškozená, jak potvrdil berlínský profesor Markus Hecht.

Podle dobrozdání Spolkového drážního úřadu tak mohlo dojít k podobné katastrofě, jako před deseti lety u severoněmeckého Eschede. Tam při havárii soupravy ICE zahynulo 101 lidí.

Německé dráhy se teď rozhodly stáhnout z tratí a důkladně prověřit všechny soupravy ICE 3. Podle deníku Kölner-Stadt-Anzeiger ale státní dopravce tento krok ještě před pár dny odmítal a dokonce proti příslušnému doporučení drážního úřadu vznesl námitku. Ještě několik dní po šťastné kolínské příhodě tak potenciálně ohrožené vlaky křižovaly Německem.

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme