Německo: Pokladní v supermarketu dostala vyhazov za zpronevěřu 1,30 eur

Údajná zpronevěra dvou lístků od vratných lahví v hodnotě jednoho eura a třiceti centů. Právě takový je důvod okamžité výpovědi zaměstnankyně berlínského supermarketu. Případ vzbudil v Německu značnou pozornost. Soud teď vyhazov označil za oprávněný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nákup | Foto: Jan Rosenauer

Padesátiletá Barbara E. pracovala v supermarketu 30 let. V lednu loňského roku měla ve filiálce sítě Kaiser's naúčtovat na své jméno dva kupóny z automatu na vratné lahve v hodnotě 48 a 82 centů. Lístky jí ovšem nepatřily.

Zemský pracovní soud teď rozhodl, že jde o dostatečný důvod pro okamžitou výpověď. Bývalá pokladní, která teď žije z podpory v nezaměstnanosti a musela se přestěhovat do menšího bytu, vinu popírá a tvrdí, že šlo o její vlastní kupóny.

Podle soudkyně není důležitá výše škody, nýbrž trvalá ztráta důvěry mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem. Ta se měla dále prohloubit kvůli nepravdivým údajům, které Barbara E. při vyšetřování případu poskytla.

Podle odborového svazu Ver.di ale pokladní pyká za svou účast na několika stávkách v roce 2007.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme