Německá policie pátrá po lupičích, kteří přepadli auto s penězi. Použili fintu s poruchou auta

Čtyřčlenná skupina lupičů v jihoněmeckém Ludwigsburgu přepadla transport s penězi. Roli volavky sehrál muž o holi předstírající poruchu svého automobilu, načež pachatelé donutili pracovníky bezpečnostní služby vystoupit z dodávky, kterou vyloupili. Po aktérech čtvrtečního trestného činu policie pátrá, informovala v pátek agentura DPA. K výši ukořistěného obnosu policie nesdělila žádné podrobnosti.

Ludwigsburg Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá policie před berlínskou nemocnicí postřelila 27letého ozbrojeného muže.

Policie v Německu pátrá po čtveřici lupičů (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Muž s holí podle policie ve čtvrtek večer fingoval závadu na automobilu světlé barvy, čímž zablokoval okresní silnici kousek před křižovatkou. Čtyřiadvacetiletý spolujezdec z dodávky soukromé služby pro převážení peněz vystoupil.

Muž s holí a jeden další pachatel se zbraní mu okamžitě začali hrozit. Mezitím přispěchali další dva muži s vytasenými zbraněmi ke 42letému řidiči dodávky a přinutili ho vystoupit. Oba zaměstnanci bezpečnostní služby si museli lehnout na zem. Pachatelé lup přeložili z dodávky do světlého automobilu a jednoho dalšího vozu tmavé barvy. Poté ujeli.

Policie spustila rozsáhlé pátrání i s nasazením vrtulníku, ale zatím bez úspěchu. Po autech i po čtveřici se slehla zem. Policie prosí o spolupráci případné svědky. Někteří pachatelé činu, možná všichni, byli podle policie maskovaní.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme