Německá policie osvobodila rukojmí z lékárny ve městě Karlsruhe, podezřelého zadržela

Německá policie zasáhla v Karlsruhe na západě země, kde v pátek pachatel téměř pět hodin držel nejméně sedm rukojmí v jedné z místních lékáren. Podezřelého zatkla, podle prvních informací není nikdo zraněný, uvedla agentura DPA.

Karlsruhe (Aktualizováno: 23:23 10. 3. 2023) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německá policie zajistila okolí lékárny v Karlsruhe, ve které jsou drženi rukojmí

Německá policie zajistila okolí lékárny v Karlsruhe, ve které jsou drženi rukojmí | Foto: Tilman Blasshofer | Zdroj: Reuters

Policie k lékárně v ulici Ettlinger Strasse poblíž centra města dorazila kolem 17.00 poté, co se objevila informace o možných rukojmích, a uzavřela celé okolí.

Rukojmí z amsterdamského obchodu s elektronikou jsou v bezpečí, ozbrojence zadržela policie

Číst článek

Během následujících hodin pak nesdělovala žádné podrobnosti, a nebylo proto známo, kolik lidí zůstalo v obchodě uvězněno, ani to, kdo je zadržuje.

Po 21.00 ozbrojení policisté vtrhli do budovy a krátce nato z ní vyvedli podezřelého. Bližší informace o zásahu zatím neposkytli. později pouze upřesnili, že rukojmí bylo nejméně sedm. Místní média předtím hovořila o dvou lidech.

List Stuttgarter Zeitung v průběhu večera na svém webu napsal, že rukojmí jsou dvě a že pachatel za jejich propuštění požaduje sumu v jednotkách milionů eur.

Třistatisícové město Karlsruhe leží ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko poblíž německo-francouzských hranic. Sídlí v něm německý ústavní soud.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme