Německo pošle do Iráku zbraně, výjimku zdůvodňuje barbarstvím islamistů

Kurdové na severu Iráku dostanou německé zbraně. Dohodli se na tom kancléřka Angela Merkelová a ministři zahraničí a obrany. Spolková republika Německo tak poprvé posílá své zbraně do krizové oblasti. Výjimku zdůvodňuje barbarstvím radikálních islamistů.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kurdští bojovníci potřebují účinné zbraně proti bojovníkům z Islámského státu

Kurdští bojovníci potřebují účinné zbraně proti bojovníkům z Islámského státu | Zdroj: Reuters

Kurdští bojovníci potřebují účinné zbraně proti opancéřovaným vozidlům, které ukořistili v minulých měsících bojovníci radikálního hnutí Islámský stát.

Bundeswehr pošle 240 pancéřových pěstí, 500 protipancéřových raket a 10 tisíc ručních granátů. K tomu německá armáda přidá ještě 40 kulometů a 16 tisíc útočných pušek.

Zbraně nedodají najednou, ale v několika zásilkách. Rozhodnutí německé vlády dnes symbolicky schválí Bundestag, ve kterém má vládní koalice víc než pohodlnou většinu.

Kurdské milice v boji proti islamistům leteckými údery podporují Spojené státy, Česko Kurdům slíbilo dodat munici.

Sunnitští ozbrojenci z hnutí Islámský stát obsadili v uplynulých týdnech velkou část Iráku a Sýrie | Foto: ČTK

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme